Gra terenowa w Parku Jordana

Gra terenowa w Parku Jordana | Brązowy Pelikan
W sobotni poranek 3 czerwca uczniowie naszej szkoły na kilka godzin zamienili się w naukowców-ornitologów.

W trakcie gry terenowej w krakowskim Parku Jordana młodzi odkrywcy rozwiązując kolejne zadania i zagadki mieli okazję dowiedzieć się

– czym jest środowisko naturalne ptaków oraz czy park lub jego część można nazwać takim środowiskiem
– jak uważnie obserwować otaczającą przyrodę aby wytropić ślady ptaków
– jak rozpoznawać ptaki po kształcie, wielkości, kolorze i głosach
– jakie gatunki ptaków można zaobserwować / usłyszeć w Parku Jordana – z pomocą aplikacji Merlin odkryliśmy ich naprawdę dużo!
– jak sporządzić notatki z obserwacji, których nie powstydziłby się prawdziwy naukowiec-ornitolog
– w jaki sposób sporządzone notatki mogą stać się częścią międzynarodowego ornitologicznego projektu społecznego:

Bawiliśmy się oczywiście w języku angielskim, chociaż dla wielu uczestników niektóre polskie nazwy gatunków ptaków były również nowością 😊

Dobry humor i wspaniała pogoda nie opuściły nas ani na chwilę, a każdy młody ornitolog wrócił do domu wyposażony we własnoręcznie złożony model pięknego ptaka oraz nagrodę książkową, która miejmy nadzieję, przyczyni się do dalszego rozwoju zainteresowania awifauną.

Jeśli nie mogliście wziąć udziału w zabawie, a chcielibyście sprawdzić swoją znajomość nazw ptaków, kliknijcie w zakładkę do pobrania. Zamieszczone tam karty pozwolą połączyć dobrą zabawę z nauką.