Z wizytą u van Gogha

Brown Pelican | Z wizytą u van Gogha

“You must in any case go to the museum often.”
Vincent van Gogh

Czy odnosicie czasem wrażenie, że najlepsze rzeczy zdarzają się przypadkiem? Tak było i tym razem. To miała być typowa lekcja, taka podręcznikowa, zaopatrzona w solidną porcję ćwiczeń. Ale to nie był dobry dzień na gramatykę… I wtedy w jednym ze zdań ilustrujących ciężkawą jak na tę porę dnia zasadę, pojawił się van Gogh i nieoczekiwanie poprowadził nas w zupełnie innym kierunku. I tak, wysłuchałyśmy podcastu BBC In Our Time, w którym Melvyn Bragg rozmawiał z zaproszonymi gośćmi o smutnym i trudnym życiu artysty, zachwyciłyśmy się piosenką Vincent Dona McLeana i wzruszyłyśmy się fragmentem filmu Vincent and the Doctor (Dr Who). A kiedy wraz z godz. 21.00 nadszedł koniec lekcji, poczułyśmy niedosyt. Kilka dni później, w wolne od szkoły przedpołudnie dosłownie „zanurzyłyśmy się” w dziełach Vincenta odwiedziwszy wystawę multisensoryczną w Krakowie.

To była naprawdę niezwykła lekcja.

Zobaczcie sami – poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wystawy oraz linki do wspomnianego podcastu, piosenki i fragmentu filmu.